Jak prawidłowo się zmierzyć?

Ściągnięcie miary to niekiedy duże wyzwanie, ale niezbędne przy zakupach online. Jak zrobić to prawidłowo? Jak zmierzyć obwód w biuście, talii i biodrach? W którym miejscu powinien znajdować się centymetr? Jak odpowiednio porównać obwody z tabelą rozmiarów? Spieszę z odpowiedzią! W tym poradniku pomogę Wam zmierzyć się w odpowiedni sposób i doradzę, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego kroju bielizny.

Jak zmierzyć się prawidłowo?

Najlepiej mierz się tylko w bieliźnie, załóż miękki biustonosz bez fiszbin i wypełnień. Unikniesz w ten sposób pobrania nieprawidłowej miary. Najlepiej, gdy w mierzeniu pomoże Ci druga osoba. Stój prosto i oddychaj swobodnie. Nie wypinaj klatki piersiowej, ani nie wciągaj brzucha. Centymetr nie powinien mocno ściskać ciała.

Obwód biustu zmierz w najszerszym miejscu piersi, najlepiej w miękkim biustonoszu. Najczęściej jest to linia sutków. Centymetr powinien bardzo delikatnie przylegać do ciała. Uważaj, aby nie ściskać piersi podczas ściągania miary. Obwód pod biustem zmierz tuż pod linią piersi. Obwód talii zmierz w najwęższym miejscu brzucha, na linii końca żeber. Najczęściej jest to miejsce tuż nad pępkiem. Obwód bioder zmierz w najszerszym miejscu bioder, tam gdzie pośladki są najbardziej wystające.

Poniżej zobaczysz, w których dokładnie miejscach znajdują się wyżej wymienione miejsca pomiarów.

 

Wybór rozmiaru majtek - którym obwodem się sugerować?

Wybierając klasyczne (ze standardowym stanem) majtki sugeruj się obwodem w biodrach. Jeśli planujesz zakup majtek z wysokim stanem, to dobierz rozmiar do obwodu w talii.

Wybór rozmiaru pasa do pończoch - którym obwodem się sugerować?

Nasze pasy projektujemy do noszenia na linii talii, wybierając odpowiedni rozmiar sugeruj się właśnie tym obwodem. Jeśli jednak chcesz nosić pas niżej - na kościach biodrowych - wybierz większy rozmiar.

Wybór rozmiaru gorsetu - jak ułatwić sobie dobór idealnego?

Do gorsetów stworzyłyśmy rozbudowaną "rozmiarówkę", aby produkt mógł być idealnie dopasowany. Pierwsza litera rozmiaru to rozmiar górnej części, czyli biustonosza. Druga litera to rozmiar dolnej części. W pierwszej kolejności zmierz swój obwód talii i obwód pod biustem, a następnie odnajdź w tabeli sektor z odpowiednim rozmiarem dolnej części. Na końcu dopasuj miseczkę, czyli pierwszy rozmiar, mierząc obwód biustu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl