Pranie bielizny. Jak dbać o produkty z delikatnych tkanin?

Kupiłaś koronkową lub siateczkową bieliznę i przyszedł czas na pranie? Jak o nią dbać, żeby posłużyła nam jak najdłużej? Za moment przekażę Ci garść przydatnych informacji!

Czy bieliznę od SI można prać w pralce?

Można, lecz pod kilkoma warunkami. Delikatne tkaniny potrzebują delikatnego traktowania. Po pierwsze - bieliznę pierz zawsze w woreczku ochronnym. Koronki lub siateczki bardzo łatwo mogą zostać uszkodzone o bęben pralki lub o ostre elementy innych ubrań. Po drugie - wybieraj tryb prania delikatnych tkanin. Unikniesz w ten sposób uszkodzeń mechanicznych metalowych elementów, a nawet uszkodzenia tkanin. Pralka w tym trybie obchodzi się z ubraniami, jak z jajkiem. Tego właśnie potrzebujemy. Po trzecie - używaj niskiej temperatury, maksymalnie 30 stopni. Po czwarte - nie stosuj agresywnych detergentów.

Jeśli bielizna, którą chcesz uprać posiada różne ozdoby w postaci koralików, zdecydowanie odradzam pranie w pralce. Nawet w trybie delikatnym koraliki będą obijać się o bęben i mamy gwarantowane uszkodzenia.

Oprócz tego, że projektuję komplety, sama jestem ich użytkownikiem. Ten sposób prania bielizny stosuję od wielu lat, jest sprawdzony i bezpieczny.

Jak prać bieliznę ręcznie?

Metoda działania jest bardzo podobna do prania w pralce. Tu nie potrzebujemy woreczka ochronnego ale same musimy "ustawić się" na tryb delikatnego prania. Używaj niskiej temperatury, do maksymalnie 30 stopni i nie stosuj agresywnych detergentów. Uważaj na ostre krawędzie (np. miski), nie trzyj tkanin o szczotki lub inne gadżety do prania.

Jak suszyć bieliznę?

Upraną bieliznę najlepiej suszyć w pozycji poziomej, w szczególności biustonosze i pasy. Tak unikniemy ich deformacji. Suszarce bębnowej mówimy stanowcze nie.

Jak prasować bieliznę?

Zapewne większość z Was nie bawi się w prasowanie bielizny, lecz czasem ta informacja może okazać się przydatna. Komplety po podróżach lub długim czasie spędzonym w szufladzie będą potrzebować pomocy w przywróceniu im kształtu. Bieliznę z koronek lub innych delikatnych tkanin prasuj na lewej stronie. Optymalna temperatura to około 110 stopni, czyli zazwyczaj jest to pierwszy stopień mocy żelazka. Jest to bardzo istotna kwestia, bo przy tego rodzaju materiałach nie ma miejsca na pomyłki - jedno dotknięcie zbyt gorącego żelazka i bielizna będzie zniszczona.

Podsumowując - bielizna wymaga delikatności, szczególnie podczas prania. Jeśli będziesz dbać o nią według powyższych instrukcji, to posłuży Ci ona bardzo długo. Zasadę uważności i delikatności polecam także podczas jej noszenia ;)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl